Město Větřní
MěstoVětřní

Praktické lékařství pro děti a dorost

Větřní a Českokrumlovsko

V souvislosti s aktuálním řešením snížené míry dostupnosti poskytování zdravotních služeb praktického lékařství pro děti a dorost na Českokrumlovsku přistoupila VZP ČR k zařazení lokality ORP Český Krumlov do seznamu preferovaných oblastí a nově bude tato oblast zařazena v aktualizovaných nabídkových seznamech oblastí s nejvyšší potřebou uzavření smlouvy, a to na stránkách www.vzp.cz

Na základě výše uvedeného si Vás dovoluji informovat, že VZP ČR nabízí svým smluvním partnerům v oboru všeobecného praktického lékařství pro děti a dorost možnost účasti v Motivačním programu VZP PLUS, kdy účelem tohoto motivačního programu je mimo jiné řešení konkrétních cílů z oblasti dostupnosti a zajištění hrazených služeb právě v oblastech, které jsou potenciálně zhoršením dostupnosti ohroženy. Poskytovatel může od VZP ČR nově obdržet bonifikaci až do výše 800 000 Kč x KPP (na okres), pokud zřídí nové pracoviště v odbornosti všeobecné praktické lékařství pro děti a dorost v úvazkové kapacitě alespoň 0,8 v preferované oblasti a splní další podmínky Programu. V preferovaných oblastech jsou kromě nových poskytovatelů motivováni jiným způsobem bonifikace i ostatní poskytovatelé v dané odbornosti, kteří tam již hrazené služby poskytují.

Dvoluji si přiložit odkaz, kde jsou uvedeny konkrétní podmínky Motivačního programu VZP PLUS: https://plus.vzp.cz/pro-prakticke-lekare-pro-deti-a-dorost-poskytovatele/

JUDr. Lenka Havlasová, LL.M.

ředitelka Regionální pobočky Plzeň

pobočky pro Jihočeský, Karlovarský a Plzeňský kraj